Sala niebieska

Sala jest jasna, duża, kolorowa, wyposażona w atrakcyjne meble przedszkolne, pomoce dydaktyczne i zabawki. Różnorodne kąciki stałe: lalek, książek, plastyczny, przyrody, muzyczny, urodzinowy, zabawek oraz okresowe pozwalają rozwijać zainteresowania i uzdolnienia, sprzyjają rozwojowi dzieci oraz tworzą klimat do twórczych zabaw i zajęć. Kącik komputerowy doskonali przygotowanie dzieci 6 – letnich do nauki czytania i pisania oraz umiejętności matematycznych. Do sali należy kolorowa (niebieska), otwarta łazienka, pomieszczenie gospodarcze, magazyn na pomoce.

Read Article

Sala zielona

Sala zielona przeznaczona jest dla najstarszej grupy w przedszkolu. Sala wyposażona jest w nowoczesne meble dostosowane do wzrostu dzieci. Dzieci mają bezpośredni dostęp z sali zabaw do łazienki i sali gimnastycznej. Sala posiada 3 dodatkowe pomieszczenia przeznaczone na pomoce dydaktyczne, sprzęt nagłaśniający i sportowy oraz gospodarczy. Sala wyposażona jest w zabawki, klocki, gry oraz pomoce dydaktyczne, które wzbogacają kąciki tematyczne. Jest tu kącik lalek, książek, samochodowy, plastyczny, przyrodniczy, komputerowy i.

Read Article

Sala czerwona

Cześć! Witam w sali „Czerwonej”. Jestem wesoła, słoneczna, ciepła i kolorowa. Każdego ranka odwiedzają mnie przedszkolaki z innych grup . Gospodarzami mojej sali są 5-latki, które uczą i bawią się w kącikach zainteresowań .Królestwo dziewczynek to kącik lalek i kącik kuchenny oraz kącik fryzjerski i lekarski. Chłopcy bawią się klockami i samochodami. To oni przemieniają się w małych konstruktorów, tworząc drogi i budowle przestrzenne. Dużym zainteresowaniem cieszy się kącik książki,.

Read Article

Sala seledynowa

Salę seledynową tworzą dwa takie same pomieszczenia przedzielone korytarzem. W jednym z pomieszczeń sali ustawione są stoliki z krzesełkami, szafki z szufladkami indywidualnymi dzieci oraz kącik z materiałami wykorzystywanymi do zajęć plastyczno-technicznych. Pomieszczenie to służy do spożywania posiłków oraz do prowadzenia zajęć edukacyjnych przy stolikach. Drugie pomieszczenie służy do zabaw dzieci. Wyposażone ono jest w zabawki umieszczone w kącikach edukacyjnych (kącik lalek, kącik kuchenny, kącik samochodowy, kącik gier edukacyjnych, kącik.

Read Article

Sala żółta

Sala żółta jest wyposażona w wiklinowe meble. Dzieci mają do dyspozycji własną łazienkę z bezpośrednim wejściem z sali. Sala posiada zabawki, pomoce dydaktyczne zgromadzone w kącikach tematycznych, które zostały stworzone wg potrzeb i zainteresowań dzieci. Jest tu kącik lalek, samochodowy, książki, teatralny, plastyczny, przyrodniczy. Oprócz kącików stałych organizowane są kąciki okresowe, by dzieci mogły poszerzać swoje doświadczenia z zakresu realizowanych zagadnień. Urządzenie sali pozwala w pełni realizować opiekę nad zdrowiem,.

Read Article

Sala błękitna

Sala jest jasna, przestrzenna i kolorowa. Dominującym kolorem jest błękit. W tym kolorze są nasze ściany, dywan i mebelki. Nasze stoliki są ciekawe – sześciokątne. Możemy je ustawiać w dowolny sposób. W zależności od rodzaju zajęć tworzymy małe stoliki lub długi stół, przy którym zasiadamy wszyscy razem. W pobliżu sali jest łazienka. Dzieci same już potrafią z niej korzystać. Sala zabaw jest systematycznie wzbogacana o nowe pomoce dydaktyczne, które umożliwiają.

Read Article

Sala różowa

Sala różowa jest przeznaczona dla najmłodszej grupy przedszkolaków. Jest bogato wyposażona w pomoce dydaktyczne, przestronna, przystosowana do prowadzenia zajęć i zabaw dydaktycznych, ruchowych, plastycznych, muzycznych w której są pięknie urządzone i wyposażone kąciki zainteresowań np. Kącik książek, lalek, kuchenny, samochodowy, plastyczny. Sala wyposażona jest w niezbędną ilość stolików i krzeseł dostosowanych do wzrostu poszczególnych dzieci. Na uwagę zasługuje bogate wyposażenie w sprzęt audio – wizualny: magnetofon, telewizor, dvd, który jest.

Read Article